Δραστηριότητα στο μάθημα των Γερμανικών

Η γιορτή του Αγίου Μαρτίνου (Martinstag) ή η γιορτή με τα φαναράκια, γιορτάζεται στις 11/11 στη Γερμανία και συνδέεται με την φιλανθρωπία και την αλληλεγγύη .
Στο μάθημα των γερμανικών, την Τρίτη 14 Νοεμβρίου, οι μαθητές της Ε τάξης επισκέφθηκαν τα τμήματα του σχολείου με τα φαναράκια τους, διηγήθηκαν την ιστορία του Μάρτιν και τραγούδησαν στα γερμανικά τα τραγούδια της γιορτής του!!!

Εκδηλώσεις για την 28η Οκτωβρίου

Ενημέρωση σχετικά με τις εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Ημέρα Μακεδονικού Αγώνα

Την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2023 γιορτάστηκε η μέρα του Μακεδονικού Αγώνα με Επίσημη Δοξολογία, Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφάνων στο μνημείο των Μακεδονομάχων.
Το Δημοτικό σχολείο εκπροσώπησαν η Διευθύντρια του σχολείου, η Σημαιοφόρος, οι παραστάτες και ομάδα εκπαιδευτικών.